Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

11 marca 2020r. na wycieczkę autokarową TIS (Tam i spowrotem) o 8.30 wybrała się grupa studentów Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Gdyńskiej Akademii Srebrnego Wieku, łącznie 36 uczestników. Najstarsza osoba - rocznik 1927 - pan Ireneusz - !!! Trasa do Rewy, przez Mrzezino, Osłonino do Rzucewa. Celem był unikatowy Rezerwat Beka na obszarze Pradoliny rzeki Rewy.

Krzyż morski i Aleja Zasłużonych Ludzi Morza na Cyplu Rewskim ufundowany przez mieszkańców gminy Kosakowo, poświęcony przez abpa Tadeusza Gocłowskiego w lipcu 2004 r. Tablice -  upamiętniające gen. Józefa Hallera, Klemensa Długiego - rewskiego armatora rybackiego oraz Jana Leszczyńskiego - wybitnego wychowawcę kadr morskich. Od tego czasu, w Alei Zasłużonych, na deptaku każdego roku zostają wmurowane trzy tablice z nazwiskami wybitnych ludzi morza. Tablice są mosiężne i w kształcie róży wiatrów. Sam krzyż stał się natomiast ważnym, charakterystycznym znakiem nawigacyjnym. 


  


 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

            

                        

  

  

  

  

  

  

Autorzy zdjęć: Maryla, Piotr, Małgorzata.

 

 

 

Joomla templates by a4joomla